مشاور تحصیلی کنکور سراسری برای داوطلبان پایه دوازدهم و در کل برای داوطلبان کنکور از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که این آزمون سرنوشت شما و آینده شغلی شما را مشخص خواهد کرد.

پس برای موفقیت در کنکور سراسری که هر ساله شاهد سخت و دشوار شدن آن هستیم وجود مشاور تحصیلی کنکور مجرب و حرفه ای در این زمینه امری مهم و لازم می باشد.

مشاوره تحصیلی کنکور ریاضی

مشاوره کنکور ریاضی

رشته ریاضی از قدیم و یکی از پرطرفداترین رشته های کنکور سراسری بوده و هست. البته توی سالهای اخیر میبینیم که بیشتر دانش آموز ها به سمت رشته تجربی دارن کشیده میشن و تعداد شرکت کننده های ریاضی داره کم میشه. مثلا توی سال ۹۵، ۱۶۲ هزار و ۸۷۹ نفر کنکور ریاضی دادن اما توی سال ۹۶ این عدد کم شد و به ۱۴۸ هزار و ۴۲۹ نفر رسید. این اتفاق دلیل های مختلفی میتونه داشته باشه. اما مهمترین اونها آینده شغلی جذاب رشته تجربی نسبت به ریاضی و درآمدهای بعضا غیرواقعی هست که گفته میشه. اما واقعیت این نیست و شما توی رشته ریاضی هم میتونید درآمد و آینده شغلی بسیار عالی ای داشته باشید.

این رشته رو دروازه ورود به رشته های مهندسی میدونند. البته خیلی از رشته های دیگه هم از طریق ریاضی فیزیک پذیرش دارن که معمولا کمتر توجه میشن. به دلیل همین موضوع خانم ها کمتر به رشته ریاضی میان و بیشتر کارها رو مردونه میدونند که باز هم این باور اشتباهیه و بعضی خانم ها توی رشته های ریاضی خیلی موفق هستند و درآمدهای بسیار بالایی رو تجربه میکنند. توی سال ۹۶، بیش از ۶۰% از شرکت کننده های این رشته مرد بودند که همین مطلب رو تایید میکنه. از اونجایی که مشاوره کنکور ریاضی از تخصص های اصلی تیم زودبیست هست. ما توی این مقاله به طور تخصصی و خلاصه به مشاوره کنکور ریاضی می پردازیم. البته ابن مطالب رو به زودی تکمیل تر میکنیم. ظرفیت پذیرش دانشجو توی گروه ریاضی برای پذیرش با آزمون و بدون آزمون توی کنکور سال ۹۶، ۲۳۵ هزار و  ۷۱۳ نفر بود. البته فقط ۶۶ هزار و ۴۲۶ نفر از این افراد با آزمون به دانشگاه راه پیدا کردند و بقیه بدون آزمون بودند. همون طور که می بینید کار ساده نیست اما با برنامه ریزی تحصیلی دقیق میشه از این سد هم به راحتی عبور کرد.

مشاوره تحصیلی کنکور تجربی

مشاوره کنکور تجربی

در این پست میخواهیم کمی در مورد رشته تجربی صحبت کنیم و به مشاوره کنکور تجربی بپردازیم. در پست های آینده این مطالب رو تکمیل خواهیم کرد.

رشته تجربی پرطرفدارترین و پرشرکت کننده ترین رشته کنکوره. یکی از دلایل عمده اون ورود به رشته های پزشکی و آینده شغلی عالی و جایگاه اجتماعی بالای اونه که هر کسی رو وسوسه میکنه به این رشته بیاد. پس به احتمال زیاد، اگر شما هم الان دارید تجربی میخونید و به کنکورش فکر میکنید، یکی از انگیزه های اصلی شما ورود به رشته های علوم پزشکی بوده. تعداد شرکت کننده ها توی این رشته در سال ۹۵، ۵۱۹ هزار و  ۴۸۸ نفر بود که توی سال ۹۶ به ۵۸۰ هزار و ۸۵۵ نفر رسید. یه نکته جالب هم اینه که توی تجربی بیش از ۶۰ درصد از شرکت کننده ها زن هستند. این رقم توی رشته ریاضی برعکس میشه و بیش از ۶۰ درصد شرکت کننده ها مرد هستند. این نشون میده که به دلیل همون آینده شغلی که گفتم، رشته های تجربی بیشتر مورد پسند خانم ها هست و خانم ها بیشتر به سمتش میان. یه نکته دیگه هم اینکه معمولا دخترها از نظر مطالعه بهتر از پسرها هستند، بدونید که اگر شما پسر هستید، باید این شرایط رو قبول کنید و خیلی جدی تر از قبل درس بخونید.

ظرفیت پذیرش دانشجو توی گروه تجربی برای پذیرش با آزمون و بدون آزمون توی کنکور سال ۹۶، ۱۵۴ هزار و ۸۸۰ نفر بود. البته فقط ۵۸ هزار نفر از این افراد با آزمون به دانشگاه راه پیدا کردند و بقیه بدون آزمون بودند. این باز هم فشردگی پذیرش توی کنکور تجربی رو نشون میده. تا اینجا فهمیدیم که رشته تجربی با تمام خوبی هایی که داره، کنکور سختی داره اما چندین هزار نفر هر ساله قبول میشن. تیم تخصصی زودبیست به صورت کاملا تخصصی وارد مشاوره کنکور تجربی شده و با روش های روز مشاوره به این کار مشغول هست. از حالا به شما میگوییم که اصلا نگران نباشید. تمامی این مسائل یک راه علمی داره که ما توی تیم مشاوره کنکور تجربی زودبیست بهشون پرداختیم و میخواهیم اینها رو با شما به اشتراک بذاریم.

مشاوره تحصیلی کنکور انسانی

مشاوره کنکور انسانی

در ادامه پست هایی که در مورد مشاوره تحصیلی در سایت قرار گرفته در این پست به مشاوره کنکور انسانی می پردازیم.

رشته انسانی یکی از رشته های اصلی کنکور سراسریه که طرفداران زیادی هم داره. از قدیم کسانی که به ریاضیات و درسهای استدلالی علاقه نداشتند و حفظیات خوبی داشتند به سراغ انسانی میرفتند. تنوع رشته های دانشگاهی توی انسانی خیلی زیاده و میتونه علاقه های زیادی رو پوشش بده. از اونجایی که یکی از تخصص های اصلی تیم زودببیست مشاوره کنکور انسانی هست. توی این مطلب به این موضوع میپردازیم و به مرور توی همین سایت مطالب رو گسترش میدیم.

با جدی گرفته شدن رشته های انسانی در کشور، توی سالهای اخیر تعداد شرکت کننده های رشته انسانی افزایش پیدا کرده. به طوری که توی سال ۹۵، ۱۶۱ هزار و ۵۰۰ نفر توی این کنکور بودند که در سال ۹۶، این عدد به ۱۸۴ هزار و ۴۵۵ نفر رسید. این رشته هم مثل رشته تجربی، بیشتر مورد پسند خانم ها هست و بیش از ۶۰% از شرکت کننده ها خانم بودند. خوشبختانه ظرفیت پذیرش توی رشته انسانی بالاست. مثلا توی سال ۹۶، ۳۱۰ هزار و ۸۶۴ نفر ظرفیت بود که در نهایت ۵۴ هزار و ۴۰۷ نفر با آزمون به دانشگاه راه یافتند. بقیه هم بدون آزمون بودند. البته این به این معنی نیست که قبول شدن راحت هست. شما برای اینکه توی رشته خوب و دانشگاه های خوب مثل دانشگاه تهران، شهید بهشتی، علامه و … قبول بشید. خیلی باید تلاش کنید و کار فشرده میشه. اما اصلا نگران نباشید. تیم مشاوره کنکور انسانی زودبیست این راه رو قبلا بارها رفته و دوباره با شما گام به گام میاد تا به راحتی به دانشگاه و رشته مورد علاقتون راه پیدا کنید. توی ادامه این مطلب برخی نکات مهم در زمینه برنامه ریزی کنکور انسانی رو براتون میگیم:

توجه !

این که ناامیدی بدترین راه حل در مواجه با مشکلات است چرا که نه تنها کمکی به حل مشکل شما نمیکند بلکه انرژی که میتوانست صرف حل مشکل شود را هم زائل میکنداز برخی وقایع است.

سوالات کنکور انسانی

بیشتر سوالات انسانی از جنس حفظی هست و ریاضی نسبت به مجموع بقیه درس ها ضریب کمتری داره.

کلید موفقیت توی کنکور انسانی توجه ویژه به ادبیات و عربی هست.

معمولا ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات آسونه و همه بهشون جواب میدن. ۴۰ تا ۶۰ درصد از سوالات متوسط هست و شما با یه تسلط نسبی از پسشون بر میایید. اما ۲۰ تا ۳۰ درصد از سوالات سخت و سرنوشت ساز هستند. شما برای اینکه به رتبه های خاص برسید باید خودتون رو وارد گروهی کنید که این سوالات رو هم درست جواب میدن. توی کنکور انسانی ۴ تا درس عمومی و ۹ تا تخصصی .

مشاوره تحصیلی کنکور هنر

برای موفقیت در کنکور کنر لازم است که نکات زیر را رعایت کنید:

📌 علاوه بر دروس عمومی که از اهمیت خاص و ویژه در کنکور هنر برخوردارند، لازم است در  دروس اختصاصی وقت بیشتری بگذارید.

📌مورد بعدی که باعث تمایز کنکور هنر از سایر گروه های آزمایشی می شود، آزمون عملی یا آزمون مرحله دوم است.

برای پذیرش در اکثر رشته های کنکور هنر لازم است تا شما به مصاحبه گران یا داوران و مصححین ثابت کنید که توانایی و اطلاعات لازم برای ادامه تحصیل در رشته مورد علاقه خود را دارید.

🔴رشته های متمرکز خاص آزمون عملی و یا مصاحبه حضوری دارندمانند:

ارتباط تصویری(گرافیک)، طراحی صنعتی، ادبیات نمایشی، آهنگسازی، مجسمه سازی، عکاسی، نقاشی، طراحی پارچه، طراحی لباس، طراحی صحنه، بازیگری، نمایش عروسکی و… .

🔴رشته های متمرکز آزمون عملی ندارند و پذیرش در این رشته ها تنها با رتبه و سوابق تحصیلی صورت می گیرد. مانند:صنایع دستی، کارشناسی فرش، سینما و… .

🔴خوشبختانه یا متأسفانه هر سال کنکور هنر با سال قبل از خود تفاوت دارد. سؤالات تنها از منابع معرفی شده سازمان سنجش طرح نمی شود و بسیاری از سؤالات از منابعی غیر از کتاب های درسی طرح می شود.

گستردگی مطالب و منابع، شیوه ای خاص برای مطالعه و برنامه ریزی را می طلبد تا منجر به موفقیت شود. این مسئله بیش از آنکه نگران کننده باشد، خوشحال کننده است. زیرا افراد کمی به این منابع و مشاوره دسترسی دارند و همین مسأله شانس موفقیت شما را بیشتر می کند

مشاوره تحصیلی کنکور زبان

💢کنکور منحصرأ زبان💢

ماهیت دفترچه اختصاصی منحصرا زبان شامل ۷۰ تسته که مباحثش هم به ترتیب به صورت زیر هست:

از سوال ۱۰۱ تا ۱۱۰ مبحث گرامر

از ۱۱۱ تا ۱۲۵ مبحث لغات یا همون vocabulary هست.

۱۲۶ تا ۱۳۰ هم ۵ سوال چالشی برای ساختار جملات هست که یک جمله با ۴ ساختار نوشته شده که داوطلب باید درست ترین ساختار رو براش انتخاب کنه. و باز هم سواد گرامر شما سنجیده میشه.

۱۳۱ تا ۱۴۰ کاربرد زبان یا همون Language function هست که دانش شما در مورد کاربرد انگلیسی سنجیده میشه که سوالاتش بیشتر به حالت دیالوگی هست.

از ۱۴۱ تا ۱۵۵ سوالات Cloze test رو داریم که همه مهارت های شما تو گرامر و لغات رو می‌طلبه.

و از ۱۵۵ تا ۱۷۰ ۳ تا متن Reading داریم که مهارت درک مطلب شما رو محک میزنه.

همون طور که گفتیم کنکورمنحصرا زبان هم مثل بقیه کنکور ها دفترچه اختصاصی و عمومی داره. پس بریم سراغ نکته ی کلیدی این کنکور:

عمومی ها تعیین کننده هستن!

اگر قبلا کلاس زبان رفتین یا احساس می‌کنید که زبانتون عالیخ و سطح خوبی دارین، شما ۲۰ درصد راه رو رفتین و ۸۰ درصد کار هنوز مونده.

از این ۸۰ درصد باقی‌مونده ۶۰ درصدش عمومی ها هستن و ۲۰ درصد هم تمرین و مطالعه ی بیشتر تست های کنکورمنحصرا زبان.

با توجه به نکات بالا و برنامه ریزی اصولی و منحصر به فرد و دانستن شیوه مطالعاتی صحیح قطعا میتوانید در کنکور زبان موفق شوید.

برای دریافت مشاوره تحصیلی کنکور برای هر رشته ای میتوانید با مشاوران مجرب زودبیست در ارتباط باشید.

روز ها و ساعات مانده تا کنکور ! هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست

0روز0ساعت

سوالات متداول مشاوره تحصیلی کنکور

در دورانی که بی‌انگیزگی و حس رخوت جامعه را فراگرفته، وجود یک رفیقی که خودش به جای ما بوده و این مرحله را با موفقیت طی کرده به شدت به ما انگیزه می‌دهد.
در ضمن راهنمایی های مشاوره‌ای برای بالا بردن بازده‌ی مطالعه نیز بسیار تاثیرگذار است.

هزینه مشاوره بستگی به رشته و پایه تحصیلی و همچنین خدمات طرح‌ها متفاوت است.

1- رتبه‌برتر کنکور باشد
2- پر انرژی باشد که بتواند به دانش‌آموز انگیزه دهد.
3- قدرت درک بالا داشته باشد.
4- ارتباط کلامی قوی داشته باشد.
5- مسئولیت پذیر باشد

تجربه بالا و تخصص حرفه‌ای در کار مشاورین زودبیست حرف اول را میزند. بسیاری از دانش‌آموزان از مسئولیت‌پذیری مشاورین زودبیست رضایت کامل داشتند. قبولی‌های کنکور زودبیست صحت این دلایل را تایید میکند.

داشتن یک مشاور تحصیلی کنکور و در کل برنامه‌ریزی دقیق و منظم شرط لازم برای نتیجه‌گیری است. ولی کافی نیست.
قطعا تلاش و پشتکار دانش‌آموز برای نتیجه مطلوب لازم است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۲ از ۵
از مجموع ۵ رای
risus. efficitur. Donec Praesent at ut suscipit sed accumsan Phasellus ut