دانش آموزان مقطع دوره دوم متوسطه یا به عبارتی دانش آموزان دبیرستانی به دنبال راهکار ها و روش هایی برای ارتقاء سطح خود و پیشرفت درسی و در نتیجه بهبود سطح علمی خود به جهت شرکت در کنکور سراسری پس از اتمام پایه دوازدهم می باشند.

مشاوره تحصیلی دبیرستان یا دوره دوم متوسطه محرک و واسطه و همراهی برای ایجاد انگیزه وپیشرفت دانش آموزان می باشند.

چرا به مشاوره تحصیلی در مقطع دوره دوم متوسطه نیاز داریم؟

نیاز به مشاوره و هم فکری در همه ی زمینه های زندگی فردی و اجتماعی و استفاده از نظریه های سازنده ی دیگران همیشه تأثیر مثبتی بر روند پیشرفت ها و موفقیت ها داشته است و این نیاز در حوزه های آموزشی اهمیت به سزایی می یابد، به طوری که مهم ترین فرد در ساختار آموزشی، مشاوری است که بر همه ی جوانب مختلف سامانه ی آموزشی تسلط داشته باشد. بنابراین انتخاب صحیح و هدف دار مشاور می تواند علاوه بر راهنمایی درست دانش آموزان برای موفقیت در برنامه های درسی باعث اجرای درست برنامه های آموزشی و کیفیت بخشی به آن باشد.

برنامه_ریزی با پیشرفت

مزیت های دریافت مشاوره تحصیلی دبیرستان:

❤️ارتباط روزانه انلاین با مشاور و رفع اشکال درسی

❤️برنامه ریزی کاملا شخصی سازی و تخصصی

❤️برنامه مطالعاتی  استاندارد 🔖🔖

❤️افزایش حداکثر ساعت مطالعه با روش های نوین و منحصربه خود دانش اموز

❤️ارائه گزارش کار شبانه توسط خود دانش اموز جهت پیشرفت بهتر😉

❤️ارائه انواع روش های مطالعه هردرس باتوجه به ویژگی های دانش اموز

❤️برنامه ساعت به ساعت روزانه بابررسی خود دانش اموز بدون ایجاد خستگی و دلزدگی☺️☺️

❤️مشاوره تلفنی و رفع اشکال مطالعاتی ۳۰الی ۴۵ دقیقه در هفته

❤️جلسات انگیزشی💪💪

❤مشاوره تغذیه روزهای پایانی

به طور مثال یک مشاور تحصیلی که در مقطع دوره دوم متوسطه فعالیت کرده و تجربه و علم کافی را برای راهنمایی دانش آموز دارد باید بداند که استرس با اضطراب دو مطلب جدا هستند

توجه !

این که ناامیدی بدترین راه حل در مواجه با مشکلات است چرا که نه تنها کمکی به حل مشکل شما نمیکند بلکه انرژی که میتوانست صرف حل مشکل شود را هم زائل میکنداز برخی وقایع است.

از زبان یکی از مشاوران زودبیست:

✅تفاوت اضطراب واسترس

🔵گاهی اوقات می بینیم که دانش آموز می گوید: من خیلی استرس دارم 😩

درصورتی که چنین نیست

تفاوت اضطراب واسترس را در دو تعریف گویا بیان می کنیم.

✍اضطراب یعنی: تپش قلب، افتادن فشار ، عرق کردن، یخ کردن دست ها، خشکی دهان و…

✍اما استرس به این معنی است که ما مجبوریم در زمانی کوتاه کاری بزرگ که در آن قالب نمی گنجد را انجام دهیم. مثلا زمانی که فشار روانی زیاد داریم (استرس بالا) مثل این می ماند که بخواهیم یک لیوان آب را در یک استکان جای بدهیم فشار حاصل از نگرانی که از این قضیه ایجاد می شود، استرس نام دارد

⚫️سطح بالا ↑و سطح پایین↓ استرس عامل مزاحم برای ما محسوب می شود اما بهترین حالت یک میزان استرس متوسطی است که وضعیت مطلوب وشرایط مناسب را موجب می شود.

⚪️دانشمندان طی تحقیقات اخیر ثابت کردند که استرس متوسط رو به بالا درصد یادگیری را چند برابر بالا می برد مثال این قضیه هم زمانی است که نزدیک امتحان هستیم و یک تا دو برگه را به صورت خلاصه در حیاط مدرسه خیلی تند وسریع مطالعه می کنیم .

✅برای اینکه بتوانیم با یک اعتماد به نفس بالا همراه با آرامش نسبی مورد نیاز جهت مطالعه دست یابیم باید متوجه ظرف زمانی و انرژی مورد نیاز جهت خرج کردن در راه کنکور و در کل طی سال تحصیلی باشید.

یکی از مهم ترین دلایل لزوم مشاور تحصیلی در مقطع دبیرستان دریافت برنامه ریزی منظم و قوی می باشد چرا که:

هدف‌ها را روشن می‌کند: وقتی دانش‌آموزان برنامه‌ریزی می‌کنند موجب می‌شود شناخت کامل و روشنی از هدف‌های پیش رو داشته باشند، اهمیت هر کدام را بدانند و با توجه به اهمیت، برای رسیدن به آن‌ها تلاش کنند.

ذخیره‌ی زمان: استفاده‌ی درست از زمان و جلوگیری از هدر رفتن آن، بهترین ویژگی برنامه‌ی تحصیلی است و به دانش‌آموزان پایبند بودن به برنامه را یاد می‌دهد.

استفاده‌ی مفید از قدرت فکر و ذهن: زمان‌های استراحت بعد از زمان مطالعه در برنامه‌ها مشخص شده و موجب می‌شود در مواقعی که ذهن خسته است و کارایی پایینی دارد استراحت برای دانش‌آموز در نظاگه هنوزم شروع نکردین به خوندن و یا اینکه سردر گمی و نمیدونی که چجوری باید کارتو ادامه بدی. اگه هدفت واست مهمه ولی از روش کارت راضی نیستی. اگه…

مطمئنا داشتن یه مشاور خوب که هم روی نحوه برنامه ریزی، س باشه و هم برات بصورت شخصی کار کنه و هم درطول روز باهات درارتباط باشه و هر سوال یا مشکلی که داشتی رو برطرف کنه مطمئنا خیلی میتونه کمکت کنه.

پس این مطلب در نظر داشته باشید که

،دانش‌آموز موفق از درس خواندن لذت می‌برد. وقتی مطلب جدیدی را یاد می‌گیرد و با نکته‌های جدید و مهم هر درس آشنا می‌شود، خوشحال است و سعی می‌کند با تمرین و تکرار، این نکات مهم را به خاطر بسپارد تا آن‌ها را فراموش نکند. از درس خواندن خسته نمی‌شود و با یادگیری هر مطلب جدید، احساس می‌کند که یک قدم به هدفش نزدیک‌تر می‌شود. او تلاش کردن را دوست دارد و به‌خوبی می‌داند که تنها با سخت‌کوشی و خوب درس خواندن می‌تواند موفق شود. برای رسیدن به اهدافش برنامه‌ریزی می‌کند و آهسته و پیوسته پیشرفت می‌کند. او می‌داند که برای موفق شدن باید تلاش کند و خسته نشود. دانش‌آموز موفق با انگیزه‌ی و انرژی زیادی درس می‌خواند و با هر موفقیت کوچکی که به دست می‌آورد، باانگیزه‌تر می‌شود و اشتیاق او برای کسب موفقیت‌های بعدی بیش‌تر می‌شود.

تلاش کردن مهم است ولی مهم‌تر از آن، ادامه دادن و خسته نشدن است. اگر مسیر مستقیم و روشنی برای حرکت به سمت موفقیت انتخاب کنید و برنامه‌های‌تان را به‌درستی اجرا کنید و همواره در حال تلاش کردن باشید، بی‌شک موفق خواهید شد مشاوران زودبیست در این مسیر کنار شما خواهند بود. پس پیش به سوی موفقیت!

اهمیت مشاوره تحصیلی دبیرستان

با توجه به اهمیت و تاثیر معدل در کنکور سراسری و حتی تاثیر معدل در انتخاب رشته کنکور بر اساس سوابق تحصیلی معدل کتبی و کل دیپلم از اهمیت ویژه ای برخوردار هست بسیاری از داوطلبان کنکور که متاسفانه در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه مورد نظر خود نمیشوند یا حتی رتبه کسب کرده آن ها کافی و مورد قبول برای رشته و دانشگاه نیست بعدا که به فکر انتخاب رشته بر اساس سوابق تحصیلی می افتند به علت کم بودن معدل دوره دوم متوسطه خود بسیار ناراحت و پشیمان میشوند.

پس دانش آموزان دقت کنند که علاوه بر اینکه قوی بودن پایه برای کنکور سراسری مهم هست معدل هم نقش مهمی دارد

مشاوران مجرب زودبیست آماده کمک به شما دانش آموزان در طی سال تحصیلی میباشند.

روز ها و ساعات مانده تا کنکور ! هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست

0روز0ساعت

سوالات متداول مشاوره تحصیلی دبیرستان

✅ برای گروه‌های علوم تجربی، علوم انسانی و گروه ریاضی و فنی. در ضمن برای دانش‌آموزان متوسطه اول نیز ارائه میشود.

✅ مشاوری که اولا خودش رتبه‌برتر کنکور باشه و تجربه کنکور موفق داشته باشه؛ثانیا آموزش مشاوره هم دیده باشه؛یعنی بتونه به هر دانش‌آموزی مطابق شخصیتش مشاوره دهد.

✅1- رتبه‌برتر کنکور باشد
✅2- پر انرژی باشد که بتواند به دانش‌آموز انگیزه دهد.
✅3- قدرت درک بالا داشته باشد.
✅4- ارتباط کلامی قوی داشته باشد.
✅5- مسئولیت پذیر باشد

✅ هزینه مشاوره بستگی به رشته و پایه تحصیلی و همچنین خدمات طرح‌ها متفاوت است.

1- ایجاد انگیزه

2- برنامه‌ریزی اصولی و شخصی

3- راهنمایی در مواقع بحرانی و سخت

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۸ رای
odio elementum felis porta. mattis consectetur venenatis risus. eget