شروع کنکور از صفر تا اوج موفقیت 1401

کنکور 1401 بزرگترین و مهمترین آزمون برای دانشجویان کشور محسوب می شود. امروزه به دلیل نگرانی خانواده ها برای ورود فرزندانشان به دانشگاه و افزایش سطح علمی جامعه ، کسب مشاغل و کنکور در بین مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

مانند سالهای اخیر ، مفهوم سازی سوالات کنکور ، خواندن کتاب درسی برای دستیابی به بهترین نتیجه در کنکور کافی نیست. علاوه بر یادگیری مفهومی ، دانش آموزان برای موفقیت در کنکور باید در کوتاه ترین زمان روش های تست را بیاموزند.

هر ساله به دلیل مطالعه توصیفی دروس و عدم یادگیری مفهومی مباحث و توانایی تست ، بسیاری از دانش آموزان علی رغم نمره بالا ، نمره ی قبولی هم در کنکور نمی گیرند.

با نزدیک شدن به مراحل کنکور سراسری 1401 ، سوالی که در ذهن بسیاری از دانشجویان و داوطلبان ایجاد می شود این است که چه زمانی باید مطالعه را برای کنکور 1401 شروع کنیم؟

از آنجا که رقابت بین هر پنج گروه آزمایشی (علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، زبانهای خارجی ، هنر) بسیار زیاد است ، شروع به موقع و اصولی برای کنکور 1401 به عنوان سکوی پرتابی در نظر گرفته می شود که موفقیت شما را تضمین می کند .

احتمالاً بارها شنیده اید که گفته می شود برای رسیدن به هدف ، باید از یک نقطه خاص شروع کنید و یک نقطه شروع خاص را تجربه کنید. زیرا بدون شروع هرگز به هدف مورد نظر خود نخواهید رسید.

کنکور سراسری نیز در آینده شما یک فرایند بسیار مهم و سرنوشت ساز است. بنابراین ، برای موفقیت باید ارزیابی همه جوانب و تهیه بهترین منابع انجام شود.

شروع کنکور از صفر تا اوج موفقیت 1401

برای کنکور از کجا شروع کنیم؟

موفقیت در کنکور به یک هدف و برنامه ی اصولی نیاز دارد ، ما ابتدا باید دقیقاً بدانیم که چه می خواهیم و سپس برای رسیدن به آن هدف ، یک برنامه روزانه داشته باشیم که هر روز طبق آن حرکت می کنیم ، بنابراین این مقاله مفصل برای شما نوشته شده است. در این مقاله ما قرار است همه ی جوانب کنکور 1401 را بررسی کنیم و بهترین روش ها را برای آمادگی در کنکور 1401 بیان کنیمو پیشنهاد میکنم حتما این مقاله رو تا آخر مطالعه کنید.

شاید فکر کنید اولین قدم برای موفقیت در کنکور خرید کتاب های تستی یا ثبت نام در آزمون و .. است اما در واقع اولین قدم برای موفقیت در کنکور این است که اهداف خود را به روشنی و دقیق تعریف کنید. ما نمی توانیم به جایی که نمی دانیم کجاست برویم ، قبل از هر چیزی برای شروع مراحل کنکور ، شما باید اهداف خود را به وضوح مشخص کنید. بنابراین اولین قدم تعیین هدف درست برای موفقیت در کنکور است که اکنون باید این کار را انجام دهید. وقتی اهداف خود را مشخص کردید ، بقیه کارها به طور خودکار انجام می شود تا شما را با سرعت بالا به سمت هدف خود سوق دهد. مهم این است که اهداف تعیین کنیم و به دستیابی به آنها ایمان داشته باشیم پس در نتیجه مشخص کردن هدف و ایمان داشتن به خودتان مهم ترین قدم است.

اهمیت تابستان در شروع و موفقیت در کنکور

تابستان زمان آزمون و خطا و یادگیری نحوه مطالعه و چگونگی آزمایش می باشد. بنابراین از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا دوره شروع کنکور از ماه مهر آغاز می شود و زمان بهتری برای مطالعه و آماده سازی خود بهترین از فصل تابستان نیست.

آزمونهای آزمایشی برای شروع و موفقیت

داوطلبان کنکور سراسری باید از مطالعه در اولین آزمون مقدماتی جامع که توسط برخی از موسسات برگزار می شود ، خودداری کنند ، زیرا یک دوره حدوداً یک ماهه زمان مناسبی برای مطالعه تمام سالهای پایه نیست و به همین دلیل است که یک ماه وقت داوطلب از دست می رود.

شروع کنکور از صفر تا اوج موفقیت 1401

چگونه باید دروس را مطالعه کنیم ؟

روش درس خواندن و آمده شدن برای کنکور سراسری خودش دارای روش های مختلفی است. بعضی از دانشجو ها فکر می کنند بهترین روش برای مطالعه دروس این است که در زمان خاصی فقط یک درس را مطالعه کنیم و بعد از اتمام کامل آن کتاب به سراغ کتاب بعدی برویم ولی این کار کاملا اشتباه است. دلیل بد بودن و اشتباه بودن این روش این است که اگر شما بعد از اتمام مطالعه ی کامل یک کتاب به سراغ کتاب بعدی بروید به مرور زمان هر آنچه از کتاب اول خوانده اید را فراموش خواهید کرد. بهترین روش برای مطالعه این است که یک برنامه ریزی دقیق انجام داده و هر روز مقداری از تمام کتاب هایتان را مطالعه کنید. البته یادتان باشد که در برنامه ریزی خود وقتی برای استراحت نیز بگذارید زیرا مغز بعد از مدتی مطالعه خسته می شود و برای یادگیری مطالب جدید نیاز است کمی به مغزتان استراحت دهید.

اگر در رابطه با برنامه ریزی راجب مطالعه دروس خود سوالی دارید و نیاز به مشاوره دارید می توانید به شماره های درج شده در پایین سایت تماس حاصل نمایید.

برگزاری دو آزمون در کنکور سراسری 1401

طبق آخرین اخبار منتشر شده توسط سازمان سنجش و آموزش کشور ، امکان برگزاری دو آزمون در کنکور سراسری 1401 وجود دارد.

دبیر ستاد راهبردی نقشه علمی جامع کشور اعلام کرد: برگزاری دو کنکور در سال تصویب شده است اما این تصمیمات مربوط به کنکور 1400 نیست و اجرای آن در سال 1401 نیز منوط به یک دوره گذار است.

به گفته معاون ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور ، تعیین سرنوشت دانش آموزان در چند ساعت کنکور باعث ایجاد تنش در خانواده ها می شود. برای تسکین این اضطراب ، حداقل سالی دو بار آزمون ورودی برگزار می شود و زمان آن به داوطلبان اطلاع داده می شود.

یکی از اعضای هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سازمان سنجش و آموزش کشور می تواند سالی دو بار آزمون ورودی برگزار کند که این کار فرصت بسیاری خوبی برای دانشجو ها می باشد.

معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: برای جلوگیری از فشار روانی که در هنگام کنکور برای داوطلبان اتفاق می افتد ما تلاش می کنیم تا کنکور سراسری بیش از سالی یک بار برگذار شود و اگر بتوانیم شرایط را فراهم کنیم کنکور سراسری در سال 2 بار انجام خواهد شد. البته ما دوست داریم بیش از دو بار برگزار شود اما فعلا برای سالی دو بار برنامه ریزی کرده ایم.

طبق اخبار منتشر شده ، کنکور 1401 در دو مرحله برگزار می شود که یکی از آنها مربوط به برگزاری کنکور دروس عمومی و دوره زمانی دوم مربوط به برگزاری کنکور دروس تخصصی است.

همچنین 60 درصد قبولی در کنکور به سوابق تحصیلی و امتحانات نهایی پایه دوازدهم مدرسه اختصاص دارد.

روش مطالعه شیمی

برای این درس ابتدا کتاب کمک آموزشی و سپس کتاب درسی را بخوانید و سعی کنید مطالب مهم را در حاشیه کتاب درسی خلاصه کنید. در مرحله بعدی ابتدا 10 تا 15 تست آموزشی از مطالب خوانده شده انجام دهید تا با سوالات تستی هر مبحث آشنا شوید و در آخر به سراغ تست های زمان بندی بروید.

روش مطالعه زیست شناسی

دوره زیست شناسی یکی از دروس اصلی رشته تجربی است که به دلیل ضریب بالای آن در آزمون سراسری از اهمیت ویژه ای برای داوطلبان رشته تجربی برخوردار است. شما باید درس زیست شناسی را خیلی دقیق و مفهومی بخوانید و تمام جداول و شکل های کتاب را بررسی کنید. برای زیست شناسی صحیح ، ابتدا کتاب را با دقت بخوانید و برای هر مبحث یک تست آموزشی بدهید و نکات مهم و کلیدی هر آزمون را در حاشیه کتاب خود بنویسید.

 

روش مطالعه فیزیک

فیزیک کنکور یکی از دوره هایی است که برای تسلط به آن نیاز به تمرین و تست زیادی است زیرا تنوع تست های طراحی شده از دوره فیزیک بسیار زیاد است و شما باید مهارت های خود را با حل تست ها و تمرینات تا حد ممکن افزایش دهید و تکنیک های خاص را بدانید تا بتوانید هر سوالی را حل کنید.

روش مطالعه ریاضی

در کنکور تجربی 30 سوال در درس ریاضی و در کنکور ریاضی 55 سوال وجود دارد. اهمیت این درس در کنکور ریاضی بسیار زیاد است زیرا مهمترین درس این گروه آزمایشی است. در کنکور تجربی بسیاری از داوطلبان از این دوره بی اطلاع هستند. الان که شما از این مسئله اطلاع پیدا کردید بهتون پیشنهاد میکنم که حتما برای این درس وقت زیادی بگذارید زیرا بهبود درصد خود در این دوره باعث می شود رتبه ی شما چندین هزار نفر ارتقا یابد.

ویژگی برنامه ریزی دقیق و اصولی

برنامه ریزی یک چارچوب ذهنی اصولی است که همراه با منابع ، پشتکار و توکل به خدا ، دستیابی به هدف را ممکن می کند. برنامه ریزی موفق مستلزم توجه و پایبندی به اصولی است که به طور خلاصه در مورد هر یک از آنها بحث خواهیم کرد.

منحصر به فرد بودن: یکی از مهمترین ویژگیهای برنامه ریزی موفق ، منحصر به فرد بودن آن است به طوری که شامل درس ، نیازهای روزمره و شخصی هر فرد می شود  و اینجوری شما به زندگی خود نظم می دهید.

قابل اجرا: برنامه ریزی اصولی باید واقع بینانه و قابل اجرا باشد تا شما بتوانید تمام کار های خود را انجام دهید.

برنامه ریزی درست و اصولی شامل وقت برای انجام دادن کار های شخصی ، وقت برای خواندن و مطالعه دقیق دروس کنکوری و تایم استراحت می باشد.

نحوه برگزاری کنکور 1401

همانطور که گفته شد ، کنکور 1401 در نیمه اول تیرماه در روزهای پنجشنبه و جمعه و معمولاً روز پنجشنبه برای کنکور ریاضی ، کنکور انسانی و کنکور هنر و جمعه کنکور تجربی و کنکور زبان  می باشدو البته امکان تغییر زمان کنکور 1401 نیز وجود دارد.

 

 

منابع کنکور 1401

کنکور 1401 دومین کنکور مشترک داوطلبان نظام قدیم و جدید گروه آزمایشی ریاضیات ، علوم انسانی ، هنر و زبان است.

با توجه به اهمیت یادگیری مفهومی و روش های تست زنی برای آماده شدن کنکور سراسری ، بهترین منابع برای کنکور 1401 دوره های تخصصی منبعی است که ابتدا مفاهیم هر مبحث را به طور کامل آموزش می دهد و سپس روش های تست زنی را در کمترین زمان آموزش می دهد.

بنابراین انتخاب منابع و کتاب برای مطالعه ی کنکور بسیار مهم می باشد و شما باید سعی کنید تا تحقیق و بررسی بهترین کتاب را انتخاب و خریداری کنید تا بتوانید در کنکور سراسری به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

پس در انتخاب منبع مطالعه خود دقت داشته باشید.

 

توجه !

این که ناامیدی بدترین راه حل در مواجه با مشکلات است چرا که نه تنها کمکی به حل مشکل شما نمیکند بلکه انرژی که میتوانست صرف حل مشکل شود را هم زائل میکنداز برخی وقایع است.

روز ها و ساعات مانده تا کنکور ! هیچ وقت برای شروع کردن دیر نیست

0روز0ساعت

سوالات متداول

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
justo diam Curabitur ut sit accumsan mattis