آزمون جمع بندی کنکور

با نزدیک شدن به کنکور سراسری استرس دانش آموزان و داوطلبان کنکوری نیز افزایش پیدا می‌کند و به دنبال جمع بندی و مرور مطالب هستند که آزمون های جمع بندی کنکور گزینه مناسبی برای دانش آموزان است.

مرور و آزمون های جمع بندی کنکور

۱_بعضی از کنکوری ها فکر میکنند معجزه در هفته آخر کنکور به معنای زیاد درس خواندن میباشد  و سراغ منابع و تست هایی میروند که تا الان آنها را ندیده اند

در این مورد باید گفت منابع و تست هایی که تا الان سراغ آنها نرفته اید را فراموش کنید

۲_زمان  باقیمانده تا کنکور سراسری به هیچ وجه وقت مناسبی برای خواندن مطالب جدید نمی باشد و باید به مطالبی که تا به امروز خوانده اید اکتفا کنید و تسلط خود را در آن مطالب افزایش دهید

۳_زمان باقی مانده تنها فرصتی برای مرور خلاصه نویسی و یاداشت ها می باشد

۴_معجزه در هفته آخر کنکور با تورق سریع درس هایی که قبلا خوانده اید

باید دروسی که تا به امروز مطالعه کرده اید  مخصوصا عمومی ها را با ورق زدن سریع جزوه ها چندین دور ، دوره کنید

۵_شما در روش تورق سریع جزوات یا خلاصه ها را برای تمامی دروس ورق میزنید  و مطالب یا ایتم هایی که مارک و یا مشخص  کرده بودید را مطالعه میکنید

همچنین به مطالعه حاشیه هایی که ممکن است  در کنار کتاب و یا جزوه نوشته باشید، بپردازید

۶_تورق سریع برای هر درس باید سریع انجام شود و نباید در اجرای این روش دچار وسواس شوید  تنها هدف این روش مرور سریع مطالب است و به معنی مطالعه عمیق درسها نیست

۷_شبها زمانی را  برای مطالعه روزنامه وار لغات و تاریخ ادبیات و همچنین لغات و کلوز تست زبان انگلیسی  اختصاص دهید

۸_برای دروسی مانند زیست  شیمی  و دین و زندگی بیشترین تمرکز خود را  بر روی متن کتاب بگذارید اینبار با دقت بیشتری و برای آخرین بار  به شکل ها و نمودار ها نگاه بیندازید

۹_دقت کنید چه مطالبی را قبلا زود فراموش میکردید و در فهم کدام یک اشکال داشتید

در مرور باید به این مطالب  بیشتر تاکید کنید

۱۰_یاد بگیرید چگونه وقتتان را سر جلسه کنکور تنظیم نمایید

۱۱_برخلاف تصور عده ای از افراد بهتر است در هفته های آخر کنکور ساعات مطالعه خود را بیشتر به مرور اختصاص دهید و صبح ها زود بیدار شوید  و شب زود بخوابید این کار علاوه بر بازیابی اطلاعات مغز آرامش و تمرکزتان را افزایش میدهد.

علاوه بر مرور حتما در آزمون های جمع بندی شرکت کنید تا این روز های مانده به کنکور سراسری را مفید طی کنید.

آزمون جمع بندی کنکور

راهکار های روز های پایانی تا کنکور سراسری:

بهترین رفتار ما و همچنین عملکرد مغز, زمانی است که یک فعالیت تکراری یا عادت را انجام می دهیم, بنابراین برای بازدهی بهتر در آزمون سراسری, ناگزیر بایستی قبل از برگزاری, آن را تمرین کنیم, تا قدرت مدیریت هراتفاقی را سرجلسه کنکور داشته باشیم.

منبع اصلی شبیه سازی, آزمون های سراسری سال های قبل, بخصوص سال های نزدیک می باشد.

🦋🦋🦋روش:

🌸الف :روز درمیان, دو روز یکبار ویا سه روز یکبار یکی از آزمون های سال های گذشته را مطابق و شبیه کنکور, برگزار می کنید.تاکید میشود که مشاورین براساس شناخت شرایط دانش آموز ونیز نتایج اولین آزمون شبیه سازی, فاصله بین دو آزمون را مشخص می کنندو اصطلاح روش سه روز یکبار, برای تمام دانش آموزان اشتباه است.

در شبیه سازی موارد ذیل را مدنظر بگیرید:

آ: روزمرگی هاتون را منطبق بر روزهای نزدیک و روز کنکور تغییر دهید.

_خوابتان را در شب بین ساعت حدود 23:00 تا 6:00 تنظیم کنید.

_حتی الامکان بین 45تا90دقیقه بعدازظهر بخوابید.

-غذاهای مقوی و پرانرژی دارای پروتئین, مثل گوشت, لبنیات و غلات کامل ونیز خوراکیهای دارای قند طبیعی مصرف کنید.

_هیچگاه تشنگی نداشته باشید.

-در برنامه روزانه 15تا30 دقیقه ورزش کنید.

🌸ب: در زمان اجرای آزمون شبیه سازی, تمامی موارد الزامی کنکور را رعایت فرمایید: لباس رسمی(امسال زدن ماسک اجباری است,

رعایت کنید), شروع به موقع, عدم به همراه داشتن وسایل اضافی,رعایت زمانبندی عمومی و اختصاصی ودروس, استفاده از صندلی دسته دار, و رعایت تکنیک های مدیریت زمان و انرژی در طول آزمون.

❇️یعنی هرآنچه تاکنون باهر کیفیتی مطالعه کرده اید را جمع بندی کنید و به عبارت دیگر بر آنها مسلط شوید.

جمع بندی شامل سه فعالیت می باشد:

تست تراکمی_مطالعه حجمی_تعیین تکلیف.

آ: تست تراکمی:

باتوجه به اینکه دلیل اصلی اشتباه زدن برخی تستها در آزمون های شبیه سازی عدم تسلط بر مطالب است نه فراموشی, بنابراین پیشنهاد اکید می گردد, در مورد مطالب مرتبط با اشتباهات, بعد از ارزیابی و رفع اشکال, در زمان مابین آزمون ها, بسته های 25 تا 50 تایی(برحسب اینکه اشتباهات از کدام درس است) در برنامه قرار دهید و با تحلیل پاسخ های تشریحی, با بهترین روش های حل آشنا ومسلط گردید.

ب: مطالعه حجمی

در مورد پنج عنوان زیست(تجربی), ادبیات, دین و زندگی(عمومی) و حفظیات شیمی(ریاضی و تجربی) و درس طلایی(درسی که بسیار قوی هستید و قرار گذاشتید درصد عالی در کنکور داشته باشید) اگر در آزمون های شبیه سازی, تست نزده داشتید, مجاز هستید که مطالب و یا نکات مربوط به تست را سریع مرور کنید.

ج: تعیین تکلیف

همه دانش آموزان, بنا به دلایلی برخی مطالب را مطالعه نکرده اند ویا در آن ضعف جدی دارند, بهترین تصمیم در این مورد, تعیین تکلیف در این روزهای آخر است, یعنی اکر قرار است تستهای مربوطه را نزنید, از همین الان تمرین کنید که به راحتی از آنها رد شوید, بدترین حالت در کنکور این است که شما روی یک یا چند تست وقت و انرژی صرف کنید, ودرنهایت قادر به پاسخگویی نباشید, محدوده حذف خود را اکنون مشخص کنید.

✅در آخر لازم به ذکر است این روزها زمان جمع آوری محصول تلاش چندین ماه شماست, بخاطر تصمیمات اشتباه و مطالعه مطالب جدید داشته های ارزنده خود را تباه نکنید, با همین مقدار آموخته ای که دارید, مطمئنا توانایی رسیدن به نتایج شگرف را دارید, به شرط آن که آرام باشید و اصول برنامه را اجرا کنید.

نکات مهم در اجرای آزمون های جمع بندی کنکور سراسری:

 1. سعی کنید هر سه روز در میان یک آزمون بزنید(کسانی که توانایی بیشتری دارند می توانند هر دو روز در میان یک آزمون بزنند).
 2. بعد آزمون کمی استراحت کنید و سپس درصدهایتان را محاسبه و در ادامه به تحلیل آزمون بپردازید.
 3. در تحلیل آزمون پاسخ نامه را با دقت بخوانید و رو مباحثی که سوالات مربوط به آنرا با شک یا غلط می زنید را مرور کنید یا تست بزنید.
 4. دروسی را که در تحلیل متوجه شدید در آن بی دقتی و پاسخ های شک دار و غلط شما زیاد می باشد را می توانید به صورت تک درس هم تست بزنید و تحلیل کنید.
 5. در برنامه تحلیل آزمون می توانید زمانی را برای دروسی را که نیاز به مرور و تکرار بیشتری دارند قرار دهید(مثل مرور لغات و تاریخ ادبیات،مرور تدریجی حفظیات شیمی، مرور تدریجی زیست گیاهی و…)
 6. اگر در آزمونی که سطح سوالات آن از کنکور98 خیلی دشوارتر است شرکت می کنید و بعد آزمون ناامید می شوید و روحیه خود را از دست می دهید، پیشنهاد می گردد در سری های بعددر آزمون های آسان تر و دارای انطباق بیشتر با کنکور شرکت کنید.
 7. هفته یا چند روز مانده به کنکور را برای مرور تورقی کتب بخصوص دروس توصیفی (زیست شناسی، دین و زندگی، جامعه شناسی و…) قرار دهید.
 8. زمان بندی دروس عمومی و اختصاصی را درس به درس جداگانه مشخص کنید و بالای صفحه شروع هر درس یاداشت کنید.
 9. سعی کنید شب های آزمون زودتر از 12 بخوابید و صبح هم به سبک صبح کنکور 6.5 صبح بیدار شوید و به سبک صبح کنکور صبحانه بخورید.
 10. در جلسه آزمون پوشش رسمی داشته باشید و حتماً ماسک بزنید و حتی در تعدادی از آزمون ها کفش هم بپوشید(با حفظ نظافت منزل).
 11. کاغذی شبیه کارت آزمون روی لباس خود نصب کنید
 12. در صورت امکان از صندلی دسته دار و اگر ندارید از میز مطالعه به اندازه صندلی دسته دار مشخص و استفاده کنید.
 13. برخی آزمون ها را در اتاقی که کولر روشن و برخی را با کولر خاموش پاسخ دهید تا به هر دو سبک عادت کنید.

14.مشابه روز کنکور سعی کنید صبحانه بخورید یعنی از الان برنامه ریزی کنید صبح کنکور چه صبحانه ای می خواهید بخورید و صبح آزمون های شبیه ساز کنکور، همان صبحانه باشد.

 1. سعی کنید صبح های آزمون بعد6.5 صبح دستشویی نروید( مشابه روز آزمون که این ساعت از خانه بیرون و به مکان آزمون می روید، دستشویی رفتنتون را مدیریت کنید).
 2. سر جلسات آزمون ها آب و مواد دارای قند طبیعی مثل خرما، مویز،کشمش و….داشته باشد و در زمان لازم از آنها استفاده کنید.
 3. حواستان باشد سر، شانه ها و عضلات کمرتان تا آخر جلسه در یک وضعیت ثابت نباشند و برای چند ثانیه هم شده با نرمش ها و حرکات ملایم، در چند مرحله وضعیت شان را عوض کنید.
 4. پنج(5) دقیقه مونده به 8 رو صندلی بنشینید و برای چند دقیقه تصور کنید که در جلسه آزمون سراسری هستید و سپس آزمون را شروع کنید
 5. با نزدیک شدن به زمان آزمون سراسری، احساس فراموش کردن مطالب و بخاطر نیاوردن آنها ممکن است در شما افزایش یابد این حس( به دلیل افزایش اضطراب) در خیلی ها دیده می شود، نخواهید با زیاد خوندن آنرا مدیریت کنید.

20.با نزدیک شدن به زمان آزمون اضطراب آزمون هم تا حدودی افزایش می یابد، به روشهایی که یاد گرفتید آنرا مدیریت کنید در غیر اینصورت حتماً با یک متخصص روان شناسی مشورت کنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۳ از ۵
از مجموع ۵۸ رای
pulvinar felis quis, sem, luctus libero.